| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iti faci o voce de star?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Daca nu ai voce, te lasi..pentru ca te vei face de ras si nu ai vrea sa fi pusa in rand cu toate matrahutele din show bizz-ul de azi.
Daca in schimb, ai voce si nu ti-o spun doar parintii pentru ca esti odorul lor, iei lectii de canto, te inscrii la o scoala muzicala, iti gasesti un compozitor si iti creezi un stil propriu, nu vrei sa copiezi pe nimeni, fii unic/a.

36 răspunsuri:
| alina_8632 a răspuns:

Eu dupa parerea mea cred ca asta e lasat de la dumnezeu daca el te-a inzestrat cu acest har ai norocul sa ai o voce de invidiat dupa o perioada de lectii vocea clar ca e mult mai schimbata si poti canta pe ori ce ritmhappy:*

| MasterPas_LeXu_1990 a răspuns:

Dupa ce am inceput sa invat la chitara mi-am imbunatatit 2 chestii: urechea muzicala, vocea...si ar mai fi si chestia cu fetelelaughing...in principiu un instrument te ajuta din f multe pct de vdr! E cel mai bun start!

| Diana_5753 a răspuns:

Iti trebuie mai intai vocea si urechea muzicala. Daca iti lipseste una dintre ele, esti praf, daca le ai, formeaza-le! Lucreaza cu vocea ta in asa fel incat sa se adapteze cu orice melodie, dar pentru asta apare in scena urechea muzicala, care are rolul de a audia cu atentia melodia si de a ajuta vocea sa o redea! Mult succes!

| Laur_Laurentiu_1996 a răspuns:

Vrei ovoce de star bea 1 galbenusi pe zi timp de o saptamana

| Tajkuna_Viorel_1997 a răspuns:

Trebuie sa ai voce incearca : ou crud, miere, ceaicaldut de ceapa pentru a canta curat vocaliza incearca sa canti pe burta apoi respiri pe nas de 2ori sa nu mananci sau sa bei rece apa minerala sa nu mai spunem incearca sa o imitezi cat de cat pe beyonce si pe christina aguilera pe michael jakson si muzica usoara trebuie sa fi ambitios sau ambitioasa ore de canto incearca sa ridici cat de mult vocea vocalizele imitezo pe mariah carey notes si trebuie sa stii cat de cat pian ca sa orentatie in fine bafta

| Chereches_Denisa_2000 a răspuns:

Nu trebuie sa iei ore de canto neaparat... Daca ai voce si trebuie formata incearca sa faci in fiecare dimineata vocalize si canta cat se poate de mult.