| SebiSebbi a întrebat:

Cum se dă proba de admitere la facultatea de grafică? Cât de grea e și în ce constă?
Și credeți că am șanse să intru chiar dacă nu am făcut liceul de artă și nu mă pricep să folosesc tehnici și diverse metode?

1 răspuns:
| IugaDani a răspuns:

Nu conteaza daca ai facut liceul de arte. Probele constau in cateva zile in care faci studiu dupa un model in desen, in principal portret + o prezentare de portofoliu. Incearca sa arati ambitie si o sa fie ok.