| M&L a întrebat:

Cum se traduce corect in franceza "SA PASTRAM PLANETA ALBASTRA CURATA"?
dau fundita pentru raspunsul corecthappy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Gardons la Planète Bleue propre!
Sau, Qu'on garde la Planète Bleue propre, dar asta e mai pretentios.

6 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

à nettoyer la planète bleuehappy

| lilboutique a răspuns:

Bleu*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Gardons propre la planète bleue"

Efectele crizei MORALE/sociale: emisiuni de proasta calitate la TV, filme de umplutura, ziare de proasta calitate prin continutul lor, lume dezinteresata de a-si face datoria cu pasiune si interes (personal sau/si de grup), lume care doar se critica ce a fost si ce este - fara a se gandi sa lupte fiecare pentru drepturile personale concrete (la ce ajuta comparatiile daca nu luptam pentru obtinerea drepturilor personale?!), lume care nu constientizeaza ca in momentul in care DA m-am trezit si lupt pentru mine si grupul "meu" pentru drepturi, in revansa eu si grupul avem si DATORII/OBLIGATII fata de grup fiecare si fata de societate. DA - este O criza SOCIALA-MORALA. Avem obligatia de lupta, organizare, disciplina, constientizare, la maxim. Valabil cam pentru toate generatiile.

| johnyjohny2006 a răspuns:

Blue planète propre à cette page

| .exe a răspuns:

Blue planète propre à cette page

| trish a răspuns:

à nettoyer la planète bleue
Sper ca te ajutahappy