| Ciobanu_Dragos_1978 a întrebat:

Daca am super glue pe pantaloni cu ce o pot scoate

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Este a doua oara astazi cand raspund la intrebari legate de SuperGlue!

Dizolvantul pentru SuperGlue este acetona. Problema este ca s-ar putea sa atace si tesatura/culoarea pantalonului, asa ca, inainte sa incerci sa scoti pate, testeaza pe o zona invizibila (ex. pe dosul mansetei) si vezi cum se comporta tesatura si culoare. Daca nu se intampla nimic, imbiba un tampon in acetona, aseaza-l pe pata de SuperGlue, tine-l cateva secunde, curata cu o carpa curata si uscata si repeta, pana cand tot adezivul dispare. Dupa aceea, spala imediat pantalonul.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu foarfeca taind de jur imprejur.

Răspuns utilizator avertizat
| dae1234 a răspuns:

Nu se mai poate scoate