| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Dacă scriu o carte ilustrată (desene făcute de mine), cum trimit manuscrisul? Trebuie să copiez desenele în Word (acolo am scris textul) sau fac manuscrisul de mână și atașez desenele sau trimit documentul Word, iar ulterior decid cu editorul ce fac cu desenele?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu editura și vezi ce pretenții au

Bula
| Bula a răspuns:

In documentul Word incluzi pozele, fiecare la locul dorit (pentru a indica locul lor).
Pentru editura /tipografie dai si pozele originale, separate, cu rezolutie cat mai mare.