| silviujpn a întrebat:

Daca si in banat, se gasesc trufe, poate sa-mi spune cineva mai concret unde?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Trufele cresc SUB pamant, la radacina anumitor stejari. Porcii sunt cei mai buni "cautatori" de trufe dar, atentie! Le dezgroapa si le mananca fiindca le plac enorm.
Nu stiu exact cum anume iti dai seama daca sunt sau nu trufe sub un stejar. Din cate stiu, asta e un secret foarte bine pastrat de cautatorii de trufe din Provence (Franta). Dar, vezi si tu, poate stie Google.

| Zenithf a răspuns:

In padure.

| silviujpn explică:

In care paduri ale banatului, ca banatul este destul de mare

| silviujpn explică:

Ma intereseaza mai mult un judet anume cum ar fi jud. timis la padurea de la manastirea sag sau alternative...