| gabynio a întrebat:

Dati titluri de romane cine imi da cele mai interesate romane primeste funda

Răspuns Câştigător
| CrazySunshine a răspuns:

Singur pe Lume de Hector Malot, Colt Alb big grin, Enigma Otiliei, Moara cu Noroc :S dar i cam grea happy ( pentru unii), Morometii, Regina sudului - de Arturo Perez Reverte, povestea romantata a unei femei care a existat in realitate si care se pare ca a devenit unul dintre cei mai importanti lideri ai unui cartel al drogurilor, Povestea fara sfrasit, Rusoaica, Lupul albastru "- povestea lui Gingis han, inspirat din "Istoria secreta a mongolilor.

5 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

10 negrii mititei Agatha Christie

| Tanea154 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7 de mihai drumes
Tema pentru acasa de nicolae dabija
Singur in fata dragostei de Aureliu Busuioc

| misterygirl a răspuns:

Iti sugerez cele mai frumoase carti pe care le-am citit :
lorelai ionel teodoreanu preferata mea
enigma otiliei de calinescu preferata mea
elevu dima dintra saptea
rusoaica, dde gib. mihaiescu
singur pe lume de hector malot
hanul ancutei aventurile lui tom soyer, mark twain
prins de petru popescu
mara de ioan slavici
doi ani de vacanta
semnul sudului
poveste fara granita
ultimele 2 nu stiu exact cine lea scris
toate sunt frumoase ti le recomand poate gasesti una care chiar sati place

| belabel1 a răspuns:

Moarte pe nil de agata christie, dracula de bram stocker