| CristiGelu a întrebat:

Dau fundita big grin cine imi poate recomanda o carte frumoasa. un roman de dragoste care sa merite citit de un infiinit de orii va rogg spuneti-mi daca stiti sad.

Răspuns Câştigător
| Myuu a răspuns:

Twilight iti recomand toate cele 4 carti, sunt superbe de dragoste, actiune si fantezie...Nu o sa te plictisesti, iti garantez big grin

si mai sunt, cel putin cate stiu eu
"11 minute" - Paulo Coelho
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Dragostea nu moare" - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Love story" - Erich Segal (destul de deprimanta, in final)

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mandrie si prejudecata-de Jane Austen

| minnieee a răspuns:

Scrisoare de dragoste si Elevul Dima Dintr-a Saptea de M. Drumes; Panza de paianjen-Cella Serghi, Sotia calatorului in timp.

| sonya a răspuns:

Lorelei. este f frumos de dragoste si tot ce vrei

| OmuVerde a răspuns:

„Regina sudului" - Arturo Perez-Reverte, „Lupul de Stepa" - H.Hesse, „Posta" - Charles Bukovski, „Colectionarul", „Daniel Martin" - John Fowles, „Martin Eden" - Jack London

| Phutui a răspuns:

Marile sperante- charles dickens

| S3LeNa a răspuns:

Romeo si julieta de william shakespeare

| alexandra_6804 a răspuns:

Romeo si julieta si titanic.