| NerdyLlama527 a întrebat:

De ce am nevoie si ce cunoştiinţe imi sunt necesare pentru a studia astronomia?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cunostintele necesare: matematica si fizica de liceu.
Materiale speciale nu ai stricta nevoie, eventual de un telescop mic, de 2-300 euro (cand vei avea nevoie de telescop mai mare, vei putea merge la observatoarele astronomice).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Matematica, Fizica, Geografie. Am inteles ca exista chiar si un curs de Astronomie la anumite licee.

| Doja a răspuns:

Trebuie sa stii sa scrii si sa citesti. Internetul este miraculos si gasesti pe el foarte multe informatii.

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Ai nevoie in special de matameatica si fizica