| gelutzu78 a întrebat:

De ce americanii au cinematografe de filme clasice iar la noi nu

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Fa o comparatie intre cele doua industrii ale filmului.Financiar cat si artistic.

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, nu toate ţările au aceleaşi gusturi eu au unde filma, locuri foarte bune, platouri, etc. Dar nou la câte cinematografe am avut dabia ce ne-au mai rămas locuri unde să facem o şcenetă de teatru, sau alte schiţe importante asta poate fi o cauză. Dacă nu atunci nu avem vonturi structurale, o idee europeană n-ar strica dar... trebuie doar să aşteptăm mult şi bine.
O seara frumoasă şi poate într-o zi se vor filma şi filme româneşte clasice trebuie doar să sperăm.

| WhatDăFack a răspuns:

Bună! Nu toate ţările sunt la fel! sad