| schafer a întrebat:

De ce nu se unesc cele 2 tari(Rom si Rep.Moldova )? avem aceias limba. tarile sunt vecine. dupa voi care e explicatia?

Răspuns Câştigător
| dannyella15 a răspuns:

Pentru ca rusii le-au bagat in cap moldovenilor niste idei atat de tampite, incat acestia cred ca de fapt ei sunt o natiune proprie, nu au legatura cu romanii.Este vorba indeosebi de cei mai in varsta, pentru ca cei tineri sunt mai deschisi intelectual, isi fac studiile superioare in Romania si isi dau seama de fapt despre ce e vorba.Cred ca rusii sunt principalul impediment in aceasta posibila unire.Sa nu uitam ca ei au schimbat fara sa ceara acordul nimanui S Dobrogei cu Basarabia.Basarabia e a noastra!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat