| geox_7526 a întrebat:

Dece ma enerveaza la maxim cand cineva bea apa si se aude galgaitul sau cand mananca cineva si se aude plescaitul si de ce ma enerveaza culoare rosu si alb ma ametesc aceste culori, de ce nu suport blitzul?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai, se pare ca ai cel putin "o problema" - aio prefera sa fi surd si orb?! - atunci n-ai mai avea faze de gen! Ce naiba e asa greu sa apreciezi "jumatatea plina" a paharului?! Oameni nemultumiti si nerecunoscatori! - crezi ca numai tu ai "sensibilitati"?! - stai cuminte la coada, in puii mei!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Stai rau cu nervii! Apa nu o poti bea decat intr-un fel. Plescaitul la mancare este un semn de proasta crestere si deranjeaza pe oricine.Sensibilitatea la lumina sau fotofobia apare atunci cand patrunde în ochi prea multa lumina.
http://www.sfatulmedicului.ro/......umina_6795
Teama de culoarea rosie este o fobie si se numeste "porfirofobia" iar teama de culoarea alba este tot o fobie si se numeste "leucofobia"
Toate sunt probleme nervoase.

| noktambul a răspuns:

Pai, nu te "enerveaza". Probabil te enerveaza. Si te enerveaza probabil din aceleasi motive pe care si altii le resimt cand tu galgai, plescaiesti, te beshesti etc. Te "enerveaza culoare rosu si alb ma ametesc aceste culori" pentru ca, inconstienta, esti anti-poloneza (rosu si alb este drapelul Poloniei) si probabil ai tras - tot inconstienta- o vodca Wyborova (vodca poloneza). Nu suporti blitul pentru ca, foarte simplu, lumina supara pe prosti!

| edy132 a răspuns:

Totu' este doar in mintea ta.

| haiZI a răspuns:

Si eu prefer linistea, adica ma enerveaza zgomotele scoase, produse fara rost. Daca e galagie in jur am impresia ca-mi pierd concentrarea, de obicei sunt vigilent in permanenta.In privinta blitului cred ca stralucirea care iti intra in ochi.Rosu poate pentru-ca e culoarea sangelui, alb e o culoare rece.pa

Răspuns utilizator avertizat
| MosonitorA a răspuns:

Eu am o problema cand cineva mananca o bomboana d'aia tare si o sparge cu dintiix(

| florinell a răspuns:

Se pare ca te deranjeaza cateva lucrurinu stiu, incearca sa iti aduce aminte daca ai patit ceva, ca si pe mine ma enerva sa vad pe cineva care tipa la un copil sau sa loveasca un copil, si am stat un timp si m-am gandit, si mi-am adus aminte ca in copilarie bunicul meu tipa si ma mai plesnea.De foarte multe ori aceste lucruri ne vin din subconstient! Numai bine!

| RoaRxDD a răspuns:

Este o intrebare cam...anormala >. >
Plescaitul e imatur, galgaitul este ceva aproape normal.
Culorile sunt pur si simplu culori, nu te poti razbuna pe ele O_O"
Nu te enerveaza "blitzul", ci "blitul". Da, este super enervant, nu te mai uita la el cand iti faci poze sau nu iti mai fa poze deloc.

Bafta :I

| scarlethara a răspuns:

Pai si pe mine ma enervaeza tot ceea ce ai enumerat tu, dar ma gandesc ca aceleasi luccruri poate le produc si eu!

| mcocaina a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... e enervant... angry se aude asa un zgomot ciudat nu stiu de ce dar stiu ca ma enerveazaaa tare mult blitzul e oribitor iti da impresia ca te orbeste iti ia orice imagine din fata despre culori nu stiu ce sa zissadsad:*