| AdeLina a întrebat:

Deja-vuhappy. un sentiment ciudat sau iluzia ca am vazut sau trait deja o experienta cu care ne intalnim pentru prima data.Am auzit ca aceasta experienta ar fi datorata unui vis... Am visat ce se va intampla dar dimineata am uitat... Si cand actiunea se petrece avem impresia ca am mai trait asta odata... Sunteti de acord cu teoria asta? Pe mine nu prea ma lamureste... Cel mai bun primeste fundita:X Va pup:*

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea am avut un deja-vu ca mi-ai dat fundita la intrebarea asta.happy
Atat ca nu mai tin minte raspunsul.winking
Hai mai sa-ti spun.Deja vu in opinia mea este patinajul creierului.Cand suntem in fata unor locuri, persoane, situatii creierul are tendinta sa-ti marcheze niste cuvinte, sa-ti marcheze niste situatii asemanatoare din experiente anterioare.si se poate intersecta cu situatia prezentá.
Deja vu-urile reprezintá imaginatia care fuge inaintea timpului cu o sec happy (parerea mea)

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu am trait senzatia de deja-vu de multe ori... dar inca nu stiu ce o produce.Probabil am visat sau am presimtit ca se va intampla lucrul respectiv.Sau am vrut sa se intample acel lucru si asta a vreat senzatia de deja-vu.Pentru mine deocamdata este un mister.

| Silvia a răspuns:

Creat*, scuze big grin.

| AdeLina explică:

Chiar ca deja-vu mai nonylaughing

| M.madallina a răspuns:

Mi s-a intamplat de cateva ori, visez noaptea ce se intampla peste cateva zile-saptamani, dar imi aduc aminte doar atunci cand se intampla in realitate.

| Kandy a răspuns:

Stiu cum e happy... mi s-a intamplat de mai multe ori sa visez si peste cateva saptamani sa fiu in acel loc...in acel moment (de ex: am visat ca eram la scoala... ora de franceza parca...si am aruncat o privire catre colegii din spate...se mutasera din banci si pentru o clipa mi-a aparut imaginea din vis...surprisecand s-a miscat un coleg a disparut tot... dar n'am sa uit faza aia... a fost prea tare:-> )...pacat ca nu anticipam si cand NU trebuie sa fim intr-un anumit loc big grin. Te pup kiss