| anonim_4396 a întrebat:

Doreste cineva sa se implice intr-un proiect comun de a realiza un film de scurt-metraj homemade?
Poti participa ca actor/actrita daca locuiesti in judetul Buzau.
Poti participa cu idei, scenarii sau cu filmari proprii daca locuiesti in alte zone ale Romaniei.
De asemenea, daca te pricepi sa realizezi efecte video complexe in Adobe After Effects sau alt software si vrei sa dai o mana de ajutor, poti participa si tu.
Vreau sa facem o echipa si sa iasa ceva interesant si frumos.

Este o intrebare serioasa, rog sa raspunda doar cei care isi doresc cu adevarat sa participe.

Detalii despre acest proiect puteti gasi la adresa:

http://homemade.webatu.com

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu stiu exact la ce te referi. Eu sunt scenarist dar termenul film home made imi suna extrem de ciudat.
Daca imi dai niste detalii care sa sune promitator si agenda mi-ar permite v-as ajuta dar docamdata suna totul extrem de ambiguu. ma gansesti pe mess, idul este - oradeaheelchess.

| scr a răspuns (pentru TheAce):

Multumesc pentru raspuns.

Am folosit termenul "Homemade" pentru a sublinia faptul ca nu dispun de un buget sau fonduri, pentru a face un film (scurt-metraj), care sa se ridice la un nivel cat de cat profesional.
As vrea sa fac un film, mai mult ca o incercare personala de a-mi testa cunostintele si talentul creativ. Este practic un hobby si sunt constient ca nu pot avea asteptari prea mari cu privire la ce ar putea iesi in final.
Poate o sa te contactez daca proiectul va trece de faza unei simple idei si daca voi gasi persoane care doresc sa se implice fara insa a avea pretentii materiale.

| TheAce a răspuns (pentru scr):

Banii se gasesc pentru un asa proiect..relativ usor. Nu vorbim de sume mari dar de 4-5000 de euro sigur...