| Adwtsax a întrebat:

Este bine sa faci nunta de o sarbatoare? Mihail si Gavril?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu e nicio restrictie pentru aceasta zi.- In Saptamana Alba: 23 februarie - 1 martie 2009

- In Postul Pastelui: 2 martie - 18 aprilie 2009

- In Saptamana Luminata: 19-25 aprilie 2009

- In Duminica Rusaliilor: 7 iunie 2009

- In Postul sf. Apostoli Petru si Pavel: 15-28 iunie 2009

- In Postul Adormirii Maicii Domnului: 1-14 august 2009

- In Postul Nasterii Domnului: 15 noiembrie - 24 decembrie 2009

- De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului: 25 decembrie 2009 - 6 ianuarie 2010

- In toate zilele de post de peste an

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se poate sa coincida cu marile sarbatori crestine ca Pastele sau Craciunul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o restrictie clara, dar exista o traditie, o cutuma, care spune ca nu e bine, ca ziua unui sfant mare e facuta pentru cinstirea lui.