| Ayumha a întrebat:

Funda! Stie cineva vreo carte despre istoria Olandei sau mitologii nordice? Dar sa fie carte de cumparat nu documentare...big grin

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că o să găseşti astfel de titluri prin librării. Încearcă la biblioteca centrală,la secţiunea "Istorie". Poţi consulta un catalog online al bibliotecii! În Constanţa,de exemplu, este o carte referitoare la istoria poporului olandez,iar ca autor este dat Apostol Culea, dar în paranteză scrie "după alţi autori", deci este vorba despre o antologie.