| Mandy a întrebat:

Fundita :* Vreau sa citesc o carte buna. Buna in sensul ca vreau sa ma impresioneze. apelez la experienta voastra in domeniu.

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fiindca fiecare cititor are tipul sau de sensibilitate, nu putem decat sa-ti spunem ce ne-a impresionat pe noi.Personal,am citit multe carti bune, foarte bune, dar si mediocre, insa nimic nu m-a impresionat prin originalitatea imaginatiei si a situatiilor prezentate ca povestirile lui Gabriel Garcia Marquez; si am sa-ti dau cateva titluri doar:"Ochi de caine albastru","Povestea tarfelor mele triste","Cineva ravaseste trandafirii", etc. Daca vei hotari sa le citesti, vei afla un autor parca dintr-o alta lume.Succes!

| Adryana a răspuns:

Poti sa incerci "Jurnalul unei iubiri " - Nicholas Sparks. Mie mi-a placut mult. Lectura placuta.

| DidiChanx3 a răspuns:

Hmmm poti s aincerci seria amurg sau o alta serie tot de Melissa Marr Fascinatie care cumprinde : Fascinatie Obsesie Eternitate si Crepuscul is frumoase daca poti s ale intelegi happy

| Maximus a răspuns:

Codul lui daVinci de Dan Brown si nu te gandi ca este la fel ca filmul! Nu! Cartea este mult mai detaliata decat filmul, mult mai expresiva si impresionanta!

| DiannaDia a răspuns:

Amurg(twilight)luna noua(new moon)eclipsa(eclipse)zori de zi(breaking dawn) si Midnight Sun de stephenie meyer cu personajele bella si edward robin patisson si kristen stewart... funda?

| Minalore a răspuns:

Stiu ca e o carte mai de baieti dar iti garantez ca e super(o am si eu) se numeste Warcraft - Ziua Dragonului-de Richard A. Knaak-volumul 1.Si ti-as mai sugera sa iti iei cartea Coraline-de Neil Gaiman(e despre o fata care ajunge intr-o lume paralela sau ceva de genu in care familia ei e cu ochii din nasturi si nu stiu ce)

| bilexa a răspuns:

Incearca Emma de Jane Austen sau Mandrie si prejudecata tot de ea scrisa. Mi-e mi-a placut mult si cartile lui Dante- Infernul, Purgatoriul si Paradisul,

| regele1 a răspuns:

Hmm, ultima carte pe care am citit-o este Shogun, toate cele trei volume. O alta carte frumoasa este Winnetou...

Pot sa te intreb ce varsta ai?

| Mejustme a răspuns:

Mie imi place:Cartea neagra a secretelor

| TheLostInTheDark a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut sa citesc Semnul-Casa Noptii este chiar foarte misto dka ai de l cine sa ti`o imprumute sau o ai te sfatuiesc sa o citesti:X:X:X:X

| iMustbeReallybored2beHere a răspuns:

Sven Hassel, orice carte scrisa de el.Au de toate, comic, tragic si te pune pe ganduri.
Vezi ca sunt aparute si or sa mai apara cateva volume cu ziarul Adevarul.

| MariusUnk a răspuns:

Pe mine m-a impresionat mult cartea Aventurilor lui Sherlock Holmes
Foarte captivanta

| severus a răspuns:

Dama cu camelii de Dumas fiul sau romanul adolescentului miop de Eliade, dk esti cititoare cauta; crima si pedeapsa deDostoyewschi.

| flavius619 a răspuns:

Mizerabili este un roman foarte frumos si are si o varianta in film

| lauuuuu a răspuns:

Cea mai marfa:
domnisoara cristina de mircea eliade

| RocsS a răspuns:

Jurnalele vampirilor 1, 2, 3, 4 de si.l.smith
am citit doar primele doua si sunt magnifice.
este vorba de elena, o adolescenta careia i-au murit parintii si acum locuieste cu sora ei de 4 ani si matusa ei. la scoala apare un tip misterios, bine facut si mai multe aflii in carte:* spor la citit:X

| Malinutzyk1998 a răspuns:

Domnisoara Christina de Mircea Eliade (este superba si m-a impresionat )