| Anonim0005 a întrebat:

Heei TPU. As vrea sa intru la Liceul de Arte din Bucuresti pe profilul de actorie. Intrebarea mea este. daca nu am voce, dar cant la chitara, pot intra? Mai multe informatii despre internar, medii, daca stiti de alte probe m-ar ajuta. Multumeesc

Răspuns Câştigător
| Alexandru0755 a răspuns:

Trebuie neaparat sa iti antrenezi vocea, mai ales pentru ca stii canta la un instrument, ceea ce vrei tu sa faci are legatura cu muzica, deci nu poti trece cu vederea un lucru atat de important.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La cîntec ( vocal) nu vocea este cel mai important lucru ci urechea muzicală.
Dacă nu ai ureche muzicală ( calitate care este primită de om nativ) nu vei putea niciodată cînta.
Nici vocal și nici cu un instrument muzical.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Daca nu te descurci la cantat, o sa ti scada din puncte. La probe o sa ti dea sa reciti o poezie si sa canti. Te puncteaza in functie de cat de bine pregatit esti + evaluarea nationala.