| AncutssaM a întrebat:

As vrea sa intru la liceul Dinu Lipatti din Bucuresti, la actorie. Imi puteti da cateva informatii, cum ar fi media cu care se poate intra si daca trebuie sa am anumite cunostinte legate de actorie?

Răspuns Câştigător
| IrinaCamelia a răspuns:

Buna la acest liceu nu intri pe medie, trebuie sa dai un test de aptitudini in care ti se spune daca esti sau nu primita, iar daca esti atunci ai intrat garantat neimportand nota de la examene sau media! Probele constau intr-un monolog, o povestie, o poezie si spontanietate insa aceste probe se dau doar daca vrei sa intri din clasa a 9 a in a 10 trebuie sa faci altceva! Succes :*

| EllaTeIubesc a răspuns (pentru IrinaCamelia):

Iti multumesc m-ai ajutat si pe mine :*

1 răspuns: