| RoWind a întrebat:

Hei! Care sunt,in opinia voastra, cele mai importante personalitati romane contemporane?

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Regele naiului, Gheorghe Zamfir
Adrian Paunescu si Sergiu Nicolaescu, desi nu mai sunt printre noi, am trait o mare parte din viata alaturi de ei, ceea ce ma face mandra.
Tudor Gheorghe
Mircea Cartarescu
Florin Piersic
Dan Puric
Stela Popescu si Arsinel (nu-i pot separa, sunt indiscutabil frati de scena)
Elisabeta Lipa
Cred ca ar mai fi, dar acum acesti oameni mi-au venit in minte. De fapt, sunt sigura ca mai sunt multi altii care ies din umbra mediocritatii in Romania.

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Eu il apreciez pe Mircea Cartarescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tudor Gheorghe
Mircea Cartarescu
Florin Piersic
Dan Puric
Stela Popescu si Arsinel.

| corolav a răspuns:

Personalitățile sunt numai acelea care apar pe ecranele TV-urilor?
Vedeți ce înseamnă influența negativă a TV-urilor din România!
Ați auzit de Răzvan Stoica, de Elena Moșuc, de Angela Gheorghiu, de o seamă de mari doctori, ingineri constructori, fizicieni, chimiști, cineaști, alți creatori de literatură, cîteva zeci de alți sportivide talie mondială?
Mă mir totuși că nu i-ați citat pe Florin Salam, Oana Zăvoranu, Costel Busuioc, Drăgușanu, Adrian copilul minune, Guță, Gigi Becali, Mazăre.

| AdrianaBacescu a răspuns:

O gramanda.