| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hei. happy
M`am gandit sa scriu o carte [ nu pentru a o publica, ci pur si simplu pentru ca imi place sa scriu ], si as vrea sa scriu despre o fata retrasa, care nu vorbea cu nimeni. In acest timp, ea, isi dadu seama ca are o legatura speciala cu ploaia [ apa, in general ], pe care incepuse sa o inteleaga. Incepuse sa simta chiar o iubire adevarata pentru ploaie straight face. Intr`o zi, fata statea inchisa in camera ei, si isi astepta " prietena ", dar ea nu aparu. Se horati sa iasa sa o caute, dar nu o gasi... atunci se intoarse, amagita de soarta, in casa. Acolo vazu un om. Era speriata, pentru ca niciodata nu mai pastra un contact vizual asa de lung cu o fiinta umana. Ura oameni, dar cu toate acestea nu putea sa`si ia ochii de la acest ins straniu. El se apropie, ii lua mana, i`o strange si ii spuse ca doar inima lui o poate ajuta cu adevarat. Atunci, fata, isi dadu seama ca, parca prin minune, mana lui, lipita de a ei, era de fapt o iluzie... era neexistenta, dar totusi crezu in acest om. Parea atat de cunoscut, atat de bun, de intelegator, exact ca apa!
Fata se schimbase in tipul in care domnul acesta necunoscut statuse cu ea, dar peste un timp, acesta ii spuse ca va trebui sa plece. Ea incepuse sa planga, sa se roage de el sa nu plece, dar el o revuza cu lacrimi in ochi. O durea, fiindca ceva o atragea la acest barbat, ceva nesimtit pana acum. etc. etc.
Ei, si apoi el pleaca. In timp fata isi dadu seama ca acel om misterios era chiar ploaia, printr`un semn al apei. In fine... tot felul de gestii am in minte laughing. Oricum, ce parere aveti? Vi se pare interesant? straight face
Multumesc.

14 răspunsuri:
| Yannku a răspuns:

E foarte misterioasa povestea! lucreaza la ea si eu sunt convins ca vei avea numai de castigat! GL!

| AlinaFilip99 a răspuns:

Oau! Bravo! Mie imi place ff mult! Este foarte interesanta povestea! Daca ai scrie o carte, as vrea sa o citesc!

| EvilThoughts a răspuns:

Este soooooooooooperba! Si eu scriu povesti.este super interesant. sper sa reusesti sa o termini pentru ca este minunata ideea.bafta.:*:*

| lavinia148 a răspuns:

Da foarte interesant si daca vrei un nume pentru fata :jennifer, sally, katie, etc. si un titlu: fata misterioasa ceva de genu

| ExistSiEuPeAici explică:

A, si as vrea sa-i dau un titlu, ceva gen : " Calitatea de a simti " sau " Iubire pe poteci ude " [ asta pentru ca, mai la sfarsit, o sa povestesc si despre aceasta fata, plecand pe strazi, din cauza ca ploaia nu mai aparea, si nu putea vorbi cu nimeni altcineva. Oricum... sunt mai multe detalii! ]

| ExistSiEuPeAici explică:

@RamooRamona, multumesc. Si eu ma simt bine cand scriu. happy

| ExistSiEuPeAici explică:

@AlinaFilip99, iti multumesc happy.

| ExistSiEuPeAici explică:

@NuStiiCumMaCheama98, multumesc mult :*!

| ExistSiEuPeAici explică:

@lavy94, mersii! happy

| ExistSiEuPeAici explică:

@Marin56, ai putea sa`mi dai link`ul de la blogul tau? Pentru ca pur si simplu nu stiu cum sa il gasesc laughing. As fi bucuroasa sa-ti citesc " amintirile " si sa-ti dau parerea mea, dar tu inca nu mai lamurit ce parere ai despre asa zisa mea " povestire " [ pentru ca si parerea ta e importanta pentru mine ]. Multumesc!

| ExistSiEuPeAici explică:

@Yannku, multumesc :d!

| Ramona1918 a răspuns:

Da. Este interesant. Felicitari, ai o imaginatie bogata.Eu am inceput din iunie sa scriu tot ce mi se intampla zilnic in jurnalul meu.Asta s-a intamplat dupa ce am citit cartea ''Cuore''.Nu vreau sa public cartea dar, pe moment, cand scriu ma simt mai bine.

| flory4you a răspuns:

Sall imi plc mult ideea
imi dai si mie o idee de a scrie o carte
plzzzz
oricum super ideea

| Marin56 a răspuns:

Si eu am aceeasi dorinta. Vreau sa scriu o carte. De aceea am si inceput sa-mi depan ``Amintirile din copilarie si nu numai...`` pe blogul meu Marin56. O sa reusesc? Conteaza si parerea ta! Multumesc!