| Cristian-Marian_Constantin_1996 a întrebat:

As avea o intrebare: Se merita sa fac liceul de arte? Ce poti iesi daca il faci? Si daca l-ati facut spuneti-mi parerea voastra!;-)

2 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Liceul pe care il termini nu prea are relevanta cu ceea ce e el de fapt, decat intr-o mica masura; facultatea este cea care iti da o diploma de specializare intr-un domeniu anume.
Bine, dupa parerea mea poti face liceul de arte si dupa un curs ceva care sa ateste ca ai absolvit ceva si esti oarecum calificat.

| Aberdeen a răspuns:

Isi are importanta lui, dintre care cea mai mare si cea mai importanta: de obicei te antreneaza si pregateste pentru examenul de admitere la facultate, in cazul in care vrei sa urmezi. La ce specializare vrei? Muzica, teatru, desen?