| darkeyes a întrebat:

Hey. Cine poate sa imi dea si mie niste informatii despre Sculptura Renasterii sad. adica mai exact daca puteti sa imi dati un link cu poze, informatii despre sculptura si despre cel care a facut`o. Pls :* Thx multhappy

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/15911157/Sculptori-Celebrii-Ai-Renasterii
Tin minte ca am facut lectia aceasta la desen in clasa 6:-? asa cred:D.
Acolo gasesti mai multe informatii si daca vrei sa vezi si poze, scrii numele picturii respective si vei gasi sigur. :*
Pa pa:D.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu tastezi direct pe Google Imagini chiar asa:Sculptura Renasterii? Incearca apoi tot la Imagini:Leonardo da Vinci si Michelangelo.Alege ce-ti place si cauta la artistul respectiv comentarii despre opera.Deprinderea de a obtine informatii pe net se dobandeste si prin incercari.

| darkeyes explică:

Am uitat sa spun ca dau fundita celui mai buntongue

| darkeyes explică:

@mira:crezi ca nu am incercat si pe google. daca gaseam ceva crezi ca mai puneam intrebarea asta? oh go on