| Hirockers a întrebat:

Hey TPU, am mare nevoie de ajutorul vostru.Parintii mi-au cumparat chitara, am ramas uimita. Vreau sa invat sa cant la chitara dar nu stiu cu ce as putea incepe. Cei care stiti ajutati-ma va rog vreau sa invat cat mai repede sa-i cant ciuva special ceva. Mai bine zis : cum pot sa invat sa cant la chitara fara profesor?

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Cam greu sa inveti fara profesor.Trebuie sa te invete cineva macar la inceput.In liceu aveam colegi care stiau sa cante la chitara si nu au avut profesor, dar au invatat de la vreun prieten care stia.Gasestipe cineva care stie sa cante la chitara sa te invete. S-ar putea sa existe vreo carte sa poti invata.De pian stiu ca este.Iti arata si cum trebuie sa tii degetele, etc.Totusi daca vrei sa inveti sa canti corect iti trebuie profesor.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt carti pe internet pe aceasta tema
http://www.filestube.com/g/guitar+lesson+megaupload

| AnnnaMarrria a răspuns:

Incearca singura pana iti ieselaughing
nu cred ca am zis bine! totusi incearca pana inveti notele si apoi,,, totul va veni de la sine

| geox_7526 a răspuns:

Pai intri pe tabulaturi.ro si mie mi-au luat parintii chitara, dupa ureche am invatat dar acum nu iti spun sa inveti dupa ureche e ff greu si nu numai trebuie sa iti dai interesu ca melodia care vrei sa o canti p chitara sa iasa la fel ca aceea.