| Hirockers a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru.Parintii mi-au cumparat chitara, am ramas uimita. Vreau sa invat sa cant la chitara dar nu stiu cu ce as putea incepe. Cei care stiti ajutati-ma va rog vreau sa invat cat mai repede sa-i cant ciuva special ceva. Mai bine zis : cum pot sa invat sa cant la chitara fara profesor?

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ai cum! iti trebuie profesor, si multa munca. te grabesti prea tare, dar nu ai cum.sorry! i-ati un profesor si ai rabdare.

| DorelSudoru a răspuns:

Poti si fara profesor dar intr-un timp foarte lung. Mai intai trebuie sa faci umpica teorie apoi sa inveti acordurile pe derost apoi le exersezi foarte multe apoi vei incerca sa le faci repede.Pe urma poti sa cauti melodii(gasesti pe net si-ti zic ce acorduri sa faci)Dar cred ca va dura cativa ani si o sa te plictisesti.

| victoR1k_1606 a răspuns:

Contacteaza un profesor specialist din orasul tau, singur n-ai sa poti invata iti garantez pentru ca si eu cant de 5 ani si stiu cat de greu e. In primul rand, trebuie sa inveti notele (plasare pe chitara si pe portativ) pe urma incepi cu o melodie usoara tot pe note, iar cand stapanesti toate notele de pe chitara bine, treci la acorduri. Oricum, tine minte asta : Invata sa canti si pe NOTE, este prea frumos, nu se compara cu melodiile cantate pe acorduri tongue. Bafta sa invetiwinking

| alexH a răspuns:

Nu cred ca poti. Eu unul nu am reusit, am avut nevoie de lectii de chitara. Profesorul spunea ca este imposibil sa inveti singur. straight face

| Chris53288 a răspuns (pentru alexH):

Eu am invatat sa cant la chitara singr, si acum pot sa cant si melodiile lui Slash care este idolul meu, daca ai vointa poti invata si poti face ce vrei tu