| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca ar fi pasii pe care trebuie sa ii pargurgeti pentru a lua un interviu! Cel mai bun primeste funda, iar toti primesc cate puncte vreti! Dau toate astea cand am 10 care mi-au raspuns, asa ca convingeti-va prietenii sa raspunda la intrebare!

1 răspuns:
| Sorinel95674 a răspuns:

Buna!
Depinde ce interviu doresti sa faci si ce persoana va fi intervievata. Prima intrebare pe care as pune-o ar fi daca a venit de bunavoie sa discutati. Apoi intreaba-l lucruri interesante, intrebari pline de tact, plasate strategic in timpul interviului: incepe cu ceva usor, gen: "Care sunt hobbyurile tale" pana la "Ce vrei sa realizezi in viata". Incearca sa fii diplomat si vei reusi!
O seara placuta!