| djalexandrual a întrebat:

FuNdItSa! Cum pot invata mai repede tarile si capitalele Europei?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Ai aici toate tarile din europa cu capitalele lor, la care sunt atasate si drapelele nationale si cate o fotografie a unui monument (constructie) din capitala respectiva.
daca ai memorie vizuala poti retine mai usor.
http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_%C8%9B%C4%83ri_europene
trebuie oricum sa le parurgi de cateva ori pana sa le stii bine.

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Repetand!

| Syaaa a răspuns:

Pai daca iti place sa canti sau sa asculti muzica poti sa inveti pe ritmhappy este mai usor, creezi o linie melodica proprie sau daca nu fredonezi una de la o melodie oarecare si incepi sa "canti" tarile si capitalele pe melodie xD``e o metoda usoara``big grin`sper sa-ti fie de ajutor ^_^``~!

| Marya1234 a răspuns:

Joaca jocuri

| Anyta091 a răspuns:

Cu ajutorul hartii sau prin jocuri