| metrix a întrebat:

Hristos a inviat! As dori sa stiu locul unde s-a nascut si s-a dezvoltat civilizatia Mayasa.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu tastezi pe Google "civilizatia Maya" ca sa-ti apara o multime de materiale documentare?

Apache
| Apache a răspuns:

In general pe actualul mexic, si guatemala!
...de o parte si de alta a golfului mexic. avand o intindere...destul de mare! cam 1000 de km!

| terts a răspuns:

Poti sa si google pentru asta ca un al 2lea raspuns, primul e, mexim, pe-acolo, america centrala, prin 1300 pe acolo parca, anul thinking

| DanyBv a răspuns:

Civilizatia Mayasa s-a nascut si s-a dezvoltat pe teritoriul actual al Mexicului.

| lordbogdan a răspuns:

In America Centrala.