| anonim_4396 a întrebat:

Ikebana e o practica japoneza sau chinezeasca?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Japoneza.Contine si o filosofie, este expresia unei coneptii de viata. mira

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Kebana este tehnică artistică de aranjare a florilor (în vase) după anumite principii, arta aranjamentele florale în stil japonez, arta tablourilor vii.

mlm
| mlm a răspuns:

Japoneza.

| larapopa a răspuns:

Ikebana este un cuvant japonez si inseamana, arta aranjarii florilor

| Elly4all a răspuns:

Buna, cu siguranta japonezawinking

| cisse a răspuns:

Ikebana este o practica Japoneza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Made in japan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Japoneza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o practica japoneza de origine chinezeasca. A aparut in Japonia odata cu budismul, prin anul 600. Adusa in Japonia de un ambasador, Omo No Imoko, reintors in patrie, care si-a consacrat tot restul vietii practicarii acestei arte.