| Gaciu_Gabi_1987 a întrebat:

Imi dati si mie un obicei de-al englezilor va rog

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

*Orice conversatie cu un englez va incepe cu comentarii despre vreme.
*Un englez, chiar daca este singur, va forma o coada de o persoana.
*Formularea de salut cea mai folosita este "How are you?" la care raspunsul asteptat este "Very well", "Thank you" sau "Fine, thanks".

| darrio2007 a răspuns:

Five o`clock tea.

| Kaℓi a răspuns:

Ceaiul de la ora cinci.

| oprescudorin11 a răspuns:

Obstinenta de a te pune sa repeti cu cuvant, pana cand pronuntia ta este fara repros(dictie, muzicalitatea cuvantului, pana la pedanterie). Desi habar nu au de alte limbi sunt foarte conservatori in limbajul lor, considera 'bataie de joc' aproximarea obiceiurilor si limbii lor!
Ciudat nu?