| Grimalkin a întrebat:

Îmi poate explica şi mie cineva la ce se referă teoria formelor fără fond şi Teoria formelor creatoare de fond? Am căutat pe net, dar nu găsesc nimic concret. Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta pe scribd.com

| Nastia a răspuns:

Forme fara fond, sa-ti explic asa:eu iti dau tie idei de personaje si tu scrii o poveste cu ele.asta inseamna ca eu ti-am dat niste elemente si tu le-ai incadrat in ceva mai mare, le-ai creat fond.
Forme creatore de fond:forme care determina continutul fondului.Eu iti dau 3 cuvinte si tu scrii o poezie cu ele.nu adaugi prea mult de la tine si pare ca, cuvintele astea si-au creat poezia in jurul lor singure.

| ward2010 a răspuns:

Cauta pe scribd