| RayOrso6153 a întrebat:

Imi poate spune cineva vreun tablou celebru pana in 20.12.2011?

Răspuns Câştigător
| abbeydudaa a răspuns:

Claude Monet (1840-1926)
"Water Lily Pond"
Tablourile sale sunt vandute astazi cu zeci de milioane de euro.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Strigatul" de Edward Munch.
Sau, mai pentru tine, asa, "Rapirea din Serai", autor necunoscut, pe panza sintetica (e mai ieftin).
P.S.: Ultimul, poate fi folosit atat ca tapet cat si ca si covor.

| corolav a răspuns:

Tabloul lui Mendeleev

| a1doru a răspuns:

Tiki taka Barcelona, de Jiji Behehecalirolling on the floor

| Klepto a răspuns:

Acuma stiu sigur ca sfarsitul lumii este adus de noi, o sa moara foarte multa lume din cauza lenei si a muschilor atrofiati.
Google-tablouri celebre-enter-voila, sau preferi sa astepti inca 3 zile, in loc sa dai tu o cautare mult prea simpla si sa gasesti ceea ce cauti in mai putin de 1 minut?
Imi place logica ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://zinnaida.ro/ și dă click pe butonul ARTE. Găsești multe tablouri celebre și date despre ele. Eu prefer "Sărutul" de Gustav Klimt. Găsești despre el și pe http://lecturirecenzate.ro/ la butonul "În weekend, Zina spune", Impresii de călătorie. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gioconda de Leonardo da Vinci
Probabil cel mai celebru tablou.