| BorodiGheorghe a întrebat:

La 3 4 ani este bun un caras de mîncat?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta de 3-4 ani nu este recomandat sa-i dai unui copil peste cu oase subtiri, fiindca nu le stie curata si le poate inghite (ceea ce poate cauza probleme de sanatate foarte grave!
Copilul trebuie invatat cu asemenea pesti la varsta de peste 10-12 ani, cand are suficient spirit de observatie si dexteritate.

La varsta de 3-4 ani poti invata copilul doar cu peste foarte atent dezosat: ton, somon, somn mare, angolna etc.

| darrio2007 a răspuns:

Daca il alege altcineva de oase, da.
Dacă ăsta este motivul intrebarii tale.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,căci se poate îneca cu oasele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Un copil trebuie sa manance ceva moale pana pe la 6 ani, cand i se formeaza dintii