| Printesa14520 a întrebat:

La scoala se imprumuta o carte. La sfatul colegelor am imprumutat o carte. Si nu am timp sa citesc. As putea sa o dau inapoi si sa nu mai imprumut niciuna?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multi ma intreaba de unde stiu atatea lucruri?
Raspunsul este simplu: citind DIN CARTI si nu numai!
Candam fost la scoala, mai "ocupat", saptamanal citeam cel putin o carte, deseori la intamplare (ce "noutati" am apucat). Cand am fost in vacanta, citeam cate o carte pe zi.
Mi-a placut si imi place sa citesc fiindca imi pune in miscare creierul si din ORICE SE POATE INVATA ceva.

NICIODATA sa nu dai inapoi o carte fara s-o citesti!
Murphy nu doarme, in viata SIGUR vei avea cel putin o situatie in care vei multumi sau regreta daca ai citit sau nu aceea carte!

| Adry05 a răspuns:

Si de ude vrei sa stim noi cum e politica la voi la clasa, din ce inteleg e o activitate a clasei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da

| Bondarel99 a răspuns:

Iti dai seama ca nu te obliga nimeni sa imprumuti carti daca nu vrei sa citesti.

| teo530 a răspuns:

Ai gândit înainte de a pune întrebarea? Nu mi se pare.

| Printesa14520 explică:

Sigur?