| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de tot si de toate.nu mai suport viata asta saraca, ma uit la altii de varsta mea si au tot ce isi doresc. dc? cateodata imi vine sa ma arunc de la geam, dar ma gandesc ca fac prea mult rau(familie, prieteni, iubita(cred)neamuri).
servici am, muncesc pe 1300lei. un **** de bani.
ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| sergiu25bc a răspuns:

Alo nu te gandi la moarte.Eu mi-am pierdut mama la varsta de 24 ani, ea avea 45 ani.Si am zis voi lupta in continuare sa fie mandra de mine, chiar de ma vede de acolo de sus.Si crezi ca imi este usor, dar ma zbat si nu ma dau batut. O singura viata avem, cand va vrea dumnezeu sa mor, atunci voi muri. Dar nu ma voi gandi nici macar in gand la sinucidere, etc. Avem o singura viata, asa este viata, altii sunt bogatii au ce vor, altii se chinuie si nu se dau batuti.Deci curaj viata este 1 singura.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MoonY pune tu mina pe mine si o sa vezi ce modest sint laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MoonY imi asum riscul big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai gagiule sau ce vei fi fiind.eu castig atata cu sotia impreuna. am di baieti 19-16 ani si o fata clasa Antai.si santem fericiti.in contextul actual ne multumim cu ce avem si traim binisor.si ne platim si facturile si toate alea. ce sa faci? aruncate daca nu esti in stare sa traiesti.ai curaj? traieste nene si asumati responsabilitati.nu fi las.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MoonY inteleg ca vrei sa te alaturi haremului meu? devil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai voi va agatati cind bietul om se sinucide? Un pic de respect...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stai cumintelaughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceiasi situatie cateodata ma uit la unii ca nu au facut nimic toata viata si au de toate imi este o ciuda de imi vine sa mor ca slugaresc ca prostu la altii ca nu am nici o posibilitate de un trai mai bun ce naiba sa fac ca asa de rau ma simt de imi vine sa turbez offffffff mama ei de viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate aruncate ca nu e viata sta crying eu daca eram in locu tau ma runcam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moise...si eu la 15 ani lucram la bar demi sareau ochii pentru 4 milioane si eram om fericit ca aveam si atat decat nimic si tu la 13 mil le zici *** de bani straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabdare happy asta iti spun toti probabil... dar nu are rost
noi astia care nu avem... oricat am trage nu vom fi niciodata bucurosi.mereu ne va lipsi ceva.
asa ca multumeste-te cu ce ai! inca esti viu si sanatos (cred) asa ca.be happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aruncate nahui de la geam ca veata ii concinaea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa ai multe de catigat daca o sa vezi nu stii ce ai de pirdut trebuie sa mergi mai departe ai rude ai prieteni atunci distreazate pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi o mare prostie sa te sinucizi, eu am 16 ani, ai mei sunt profesori -> saracie, am un "noroc" ca dau doar de oameni foarte bogati in jurul meu, multi sunt in top 300. Eu nici macar nu am masina, ei au parcuri auto acasa si totusi... nu ma gandesc la sinucidere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel nu mai suport viata imi vine sa ma omor sunt prea multe greutati in viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emigreaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer te inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite la vita din alta parte alti nau nici familie nici prietena si nici apartament. viata e frumoasa trebuie sa o sti cu so traiesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te rogi la Domnu sa te fereasca de asa ganduri rele. incredete in DOMNUL si mergi mai departe! cius robi

| emyrus a răspuns:

Fii multumit.Altii castiga si mai rau de asa.

| cristyna_4967 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimimk trebuie odar sa luptzi fiindca viata asta a noasta este asemenea unei zebre. ezista si zile bune si zile rele. nu trebuie sati termini viata aici. viata este doar 1 si trebuie de trait orice ar fi. curaj si inainte.