| Speedb0y a întrebat:

Ma scuzati dar, imi poate spune cineva cine este Cthulhu? Pentru ca
atunci cadn caut nu casesc nimic.

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cthulu sau mai cunoscut ''Ktulu'' este un personaj fantastic fictional creat de catre H P LOVECRAFT (un geniu al literaturii sf/paranormal). Entitatea traieste in ape fiind o combinatie om-amfibie. Metallica are de asemenea un instrumental numit ''The call of Ktulu'' (unul din cele mai mari intrumentale rock/metal din istorie). Vei gasi mai multe raspunsuri cauturand ''Ktulu'' si te vei lamuri si mai bine daca vei citi cartile. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cthulhu este un personaj fictional ce reprezinta o entitate rauvoitoare, descrisa ca fiind o ''combinatie'' intre un om, un dragon si o caracatita.
Poti citi scrierile lui H.P. Lovecraft despre Cthulhu.