| Mada9629 a întrebat:

Mai este in viata Florin Piersic sau a murit?

Răspuns Câştigător
| VladFurouncul a răspuns:

Acu o junate de ora auzeam artificiile aici in Cluj laughing E bine, sanatos, are 80 de ani si e misto pe la el pe la cinematograf

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu este in stele! ---are de 4 ori douazeci de ani si un zambet fermecator.

| darrio2007 a răspuns:

Cum sa moara daca ieri a implinit 80 de ani? Ce televizor ai? La tine nu a dat stirea asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai ce a implinit ieri 80 ani

| Fatamuntilor a răspuns:

Tocmai si-a sarbatorit ziua de nastere!
E vesnic tanar!

| oprescudorin11 a răspuns:

Am auzit pe la unii sau altii ca ar fi un actor!
Pentru mine un actor poate straluci o singura data! O secunda, cand este REVELATIA!
Parca imi amintesc sa fi trait si asta acum vreo 40 de ani cand a jucat rolul vietii lui 'Omul cu Martoaga!"
Altceva nu-mi mai amintesc despre el!
Dar daca nu-mi amintesc, inseamna ca acum isi completeaza pensia cu naivitatea si bunul vostru simt!

| Idkidk a răspuns:

E în viaţă!

| aumih16 a răspuns:

Traieste! ma bucur ca e inca in viata! sa-i dea dumnezeu sanatate! ma uit mereu la filme cu el pe comedy est sau cinemaraton! are si interviuri date pe acolo! ii place sa vorbeasca deschis de meseria lui de actor! de tinerete! sa nu uitam lumea ce fel venea in tinerete la filmele lui care se dadeau la cinematograf! era nebunie spargeau geamuri ca sa intre! la cinematografe! ii place sa isi aminteasca si de fiecare actrita cu care a jucat! fie ca a fost marga barbu! cezara dafinescu! tatiana iekel! violeta Andrei! anna szeles! paola senatore! le-a iubit pe toate! sigur cu paola senatore a fost ceva! isi aminteste ca a filmat la cuibul salamandrelor o scena nud dar pentru occidentali! iar pentru comunisti adica cum am fost noi imbracati! la noi varianta asta a sosit! varianta nud nu ar fi prins la noi in timpurile alea! in fine era cam la fel filmul! oricum ar fi fost! a intrat jean constantin dumnezeu stie cum! si i-a zis spus lui florin piersic care era cu paola senatore in camera! ai grija bai elementule! sa nu ne faci natia de rusine! a fost dorinta lui florin piersic de cand a iesit din avion! si a ajuns la aeroport! trebuie sa ii fac ceva lui asta! lui paola senatore adica! ca numai pot! era o femeie frumoasa atunci! l-a si strigat pe numele lui! florin tu esti! mircea dragan i-a promis ca o sa aiba sansa asta! si a avut-o! si i-a parut bine! cu fiecare actrita a jucat extraordinar! cu cezara dafinescu la fel in explozia! aveau o scena cand trebuiau sa iasa din vaporul in flacari! dar usa nu se deschidea ca era veche! si atunci cei doi au insistat sa fie salvati cat mai repede altfel puteau muri! atunci regizori scenaristi ai filmului explozia au hotarat sa vina gheorghe dinica si sa ii salveze pe ei! si asa a fost! cu marga barbu la fel in seria haiducii! cand ii zicea spunea ea marga barbu lui florin piersic! ca esti mai greu ca un urs! praf te fac ma! etc!

| Drolja a răspuns:

Da

| CravataAlbastra a răspuns:

Traieste da-l dracu

| Credor a răspuns:

Da ieri a implinit 80 de ani! laughing