| marie a întrebat:

Maine incepem scoala, si n-am citit mai nimic, credeti ca ma puteti ajuta dandu-mi niste linckuri de unde pot citi intreaga poveste, poezie, ...biblioteca noastra e in renovarethinking si nu am de unde lua carti, la noi in oras magazin de carti e diverta unde sunr preturi HOT-EXPENSIVE...deci daca doriti sa-mi cautati si mie :Ana Blandiana-Intamplari din gradina mea, sau ce o fi ea, o poezie dintr-un volum sau ea
Al. I Bratesc Voinesti-In lumea dreptatii
Mitru Alexandru-Legenda valaha
si niste povestioarehappy de Alexandru Slavici si Sadoveanu v-as fi recunoscatore, asa e, m-am trezit si eu acum, si nu am gasit nimic, poate reusiti voi, va iubesc... pun si fundita la toti:*... dar va rog ajutati-ma, doar suntem la TPU(toti pentru unu)...straight facecryingiau 5 altfelstraight face

Răspuns Câştigător
| Punishment a răspuns:

Buna...
Ana Blandiana - http://www.scribd.com/doc/6517979/Ana-Blandiana-Intimplri-din-grdina-mea-12
si am ceva carti pe calc... daca n-ai facut rost scrieti id-ul sau da-mi-l pe privat sa-ti pot trimite.

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Sa stii ca nu esti singura persoana care nu prea a citit in vacanta asta. Eu am citit doar 3 carti. una faina si una despre bune maniere si una despre fenomene paranormale. Dar nu-i nicio problema! Noi sa fim sanatosi! O seara buna! Mult Succes in Noul An Scolar! happy

Daniel.

| marie explică:

Nu, dar maine nu incepem cu lectiile, poimaine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da acum vii si tu? acum le trebuiesc alor mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stat toata vara pe TPU si n-ai zis nimic... nu ai cautat singura sau macar sa intrebi cum sa cauti...nu te-ai gandit sa mergi la biblioteca municipala sa cauti cartile si sa citesti macar prefata... Acum vii si ne dai tema de casa! No, sa stii tu ca eu nu pot sa te ajut ca si eu sunt in clasa intai si fac recapitulare ce am invatat la gradinita! Punct. laughing

| biank98 a răspuns:

Incearca sa cauti pe diferite sait-uri de literatura romana. Asa mai ai o sansa... si daca stai vreo 2 nopti treaza...

| M.T a răspuns:

Nici eu nu am citit nimica:))). Si parca am sa vad ca o dau in bara:))))) eh asta este. vorba aia noi sa fim sanatosi! spor la citit si bafta la scola:*

http://www.anidescoala.ro/La-Mestecanei-de-M-Sadoveanu.html

asta este tot ce am gasit :| scuze sper sa iti fie de folos.