| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a povestit un coleg despre un documentar cum ca hitler a sapat o groapa foarte adanca, incercand sa ajung in iad, dar a oprit sapaturile, deoarece din pamant se auzeau tipete...am tot cautat pe youtube sau pe google, dar nu am gasit nimic de genul...ma puteti ajuta cu ceva? Multumesc!

18 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă te uiţi cu un telescop de mare putere îl vei vedea şi pe Doamne-Doamne pe un nor de puf. Hai băi fii serios. laughing))

| Klara a răspuns:

Ce Hitler, ma?
:))
E vorba de o tentativa a rusilor, care au facut sapaturi intr-o zona si era destul de dubios faptul ca temperatura solului era mult prea ridicata. Au implantat microfoane si se auzeau niste tipete foarte ciudate, si asa au dedus rusii ca iadul se afla acolo, prin zona Siberiei.

http://www.youtube.com/watch?v=Lu5I4FPLb4U

| Cryssbest a răspuns:

Da, am vazut si eu prostia asta postata pe Youtube. In primul rand, sa stii ca in minele de mare adancime, chiar cu costumele adecvate, temperatura este de nesuportat, crescand direct proportional cu adancimea. In fond, traim pe o sfera cu un nucleu incins, nu?! (6000 grade Celsius)
De fapt presiunea acumulata se elibereaza tocmai prin eruptiiile vulcanice (asta ca sa dau un singur exemplu). Asa ca tare m-ar interesa sa stiu pana la ce adancime a ajuns Hitler! Pariez ca nu mai mult de cativa km! Colegul tau a facut estimari in aceasta privinta? Hm! Sa zicem... 14 (cu maxima indulgenta). desi m-ar mira sa nu le fi topit magma!
2. Magnetismul terestru poarta acele sunete peste tot! De aceea ajung la noi (distorsionate, ce-i drept). Adica sub forma unor interferente magnetice! Ceea ce a auzit Hitler au fost zgomotele vietii cotidiene. (un oras, de pilda). Din cauza vulcanilor se formeaza pe parcurs de mii de ani cu ajutorul miscarilor placilor tectonice... sub zone muntoase cu vulcani etc goluri de aer ce sunt duse odata cu placile tectonice... sunt la o adancime aproape de topire, dar se si impiedica topirea din cauza golului de aer foarte rar - ca in acest exemplu : Siberia!
"Tipetele" auzite de Hitler sunt doar sunete produse de gaze termale care trec prin fisurile din roca.
3. Hitler era nebun (voia sa distruga diversitatea speciei umane, sa creeze rasa ariana, si totusi, cu toate milioanele lui de adepti nu a fost decat un pion pe fundalul istoriei).
E binecunoscut ca liderii lumii sunt nebuni (in general).
Apropos, nu stiu cu cat te va ajuta asta, dar in vara lui 2007 in Siberia s-au inregistrat 34 grade Celsius la umbra!
P. S. Federatia Rusa este cel mai mare si mai influent stat (inclusiv religios). Mi se pare foarte interesant ca tocmai pe teritoriul unei tari extrem de influente geopolitic si ortodoxa pana-n maduva oaselor sa se faca aceasta "descoperire".
In plus : Diametrul Terrei este de 13. 000 km; raza este de 6. 000 si ceva. Cum sa ajungi in centru daca ai sapat doar cativa km?!
4. Terorismul religios - sau manipularea de acest fel (postarea unui filmulet de acest fel pe Youtube sau pe o o alta retea sociala virtuala) si gata! Evident, multi cad apoi "in plasa"!

| mistikk a răspuns:

Si cand au ajuns in spatiu au dat de rai?laughinglaughinglaughing

| Serenity_3531 a răspuns:

Uite aici un link... nu stiu daca groapa a fost facuta din ordinul lui Hitler...
http://www.220.ro/funny/Tipete-Din-Iad/b39uTdPrOm/

| Andutsaa a răspuns:

Interesant, chiar nu stiam... daca aflii vreau si eu sa vadbatting eyelashes

Te-am pupat, pa-pa:*!

| myhay144 a răspuns:

Wow n-am auzit chestia asta pana acum...nu cred ca gasesti ceva pe net sau foare greu, mai bine caut-o o carte veche despre hitler si citeste, altfel nu stiu, funta?

| Poinsettia a răspuns:

... iar marmota invelea ciocolata in staniol.

| schlau a răspuns:

Vrei iadu? intoarcete in timp cu 70 de ani si fi evreu.ala e iadu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare... documentarul))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai cauta... da la nebuni laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai cauta ... da la nebuni laughing)

| TabooR a răspuns:

Stiu depre ce zici http://www.youtube.com/watch?v=GJpQ0i1XYqY aici este :D de asta zici nu?

| KidDu` a răspuns:

Scuze dar nu am nici o idee straight facethinking

| TzuTzu_2341 a răspuns:

laughing il voi intreba pe profu de fizic laughing

in fiecare ora trebuie' sa zica ceva de elhee hee

| costinatina a răspuns:

Eu stiu treaba cu tipetele din pamant, dar nu si de hitler. Eu am vazut scena intr-un film numit ingerul digital. Filmul este despre ce vor sa ne faca in viitorul apropiat, poate ai auzit de faptul ca vor sa ne implanteze cip-uri. Merita sa vezi filmul, mie mi-a schimbat perspectiva asupra vietii, la inceput am fost un pic speriata, dar dupa mi-am revenithappy

| Gabriel_4287 a răspuns:

Cine ti-a spus treaba asta te-a pacalit laughing

| ralfy a răspuns:

Ba copiile nu te supara de ce ati zic dar nah.cum sa crezi prostia asta!? eu sincer nnu te inteleg