| MmDs_Emy_1990 a întrebat:

Mi-am personalizat niste adidasi cu vopsea textila si din cate am auzit ar cam trebui si niste "finisher" cu care sa dai la final sa tina culorile mai mult, are cineva link de la un finisher, de pe vreun site ceva?

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Mergi la Deichmann si roaga-i sa-ti recomande ceva care sa pastreze culoare si integritatea pantofului (partea exterioara). Desi nu sunt special pentru asta, cred ca te-ar putea ajuta, in cazul in care nu gasesti altceva.

| ileana8cosanzeana a răspuns:

Poti folosi un finish / vernis de protectie universal pentru pictura (il poti utiliza pentru majoritatea suprafetelor: textile, carton, lemn etc.) si diverse tipuri de culori, inclusiv vopsea pentru textile.
Exista varianta lichida, pe care o aplici cu pensula:
https://www.pictorshop.ro/......lukas.html
si vernis spray:
https://www.pictorshop.ro/......hiant.html

| MmDs_Emy_1990 explică (pentru ileana8cosanzeana):

Mersi mult, chiar nu stiam cum sa caut, stiam doar in engleza ca se numeste finisher atat rolling on the floor) nu merge sa iti dau funda nu stiu de ce