| GabbyGabriella64 a întrebat:

Pentru cei pasionati de arta,
Unde sau cum descoperiti artisti? Ma refer mai mult la pictori, desenatori pe partea asta

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pe "galeriile de artă" de pe net. E cel mai ușor.

| DjSannan a răspuns:

Exista o serie de modalitati prin care puteti descoperi artisti noi si interesanti:

Vizitati galerii de arta: Galeriile de arta sunt locuri excelente pentru a descoperi artisti noi si a vedea lucrarile lor. Puteti vizita galerii fizice sau puteti naviga pe site-urile de internet ale galeriilor pentru a vedea ce expun.

Urmariti evenimente de arta: Participati la târguri de arta, festivaluri de arta sau alte evenimente care promoveaza artisti noi. Acestea sunt o modalitate excelenta de a vedea lucrarile artistilor si de a vorbi cu ei personal.

Folositi retelele sociale: Multe artisti au conturi de Instagram sau alte platforme de social media unde posteaza lucrarile lor. Urmariti aceste conturi pentru a descoperi artisti noi si interesanti.

Cautati in reviste de arta: Revistele de arta sunt o sursa excelenta de informatii despre artistii contemporani. Cautati reviste care acopera genul de arta care va intereseaza si cititi despre artistii mentionati acolo.

Cereti recomandari: Cereti prietenilor, familiei sau colegilor care sunt pasionati de arta sa va recomande artisti noi si interesanti pe care sa-i descoperiti