| TFGbluestar a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna picturi ale lui Michelangelo Buonarroti? doar picturi fara sculpturi si alte cele. Se accepta si picturile in fresca ( in special).

NO WIKIPEDIA!

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Judecata de apoi[fresca],david si goliat[fresca],betia lui noe[fresca],potopul[fresca],pacatul original[fresca], crearea Evei, crearea lui Adam[fresce]. sunt o multime.ca picturi; inmormantarea[lui Cristos], Fecioara si Pruncul cu Sf.Ioan Botezatorul, crucificarea lui Sf.Petru,batalia de la Cascina,profetul Zaharia,profetul Ieremia,si, cea mai celebra lucrare, Capela Sixtina.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Am două sfaturi. 1 Citește aici http://zinnaida.ro/2011/07/02/muzeele-vaticane/ 2. Caută un site despre Capela Sixtină. Succes!

| agent007madutzu a răspuns:

"Madona di Manchester", "Inmormantarea lui Hristos","Sfanta familie"
"Tondo Doni", Madonna cu Pruncul si Sfanta Ana", "Crearea lui Adam",