| Chrstian08 a întrebat:

Poate da cineva o semnificație acestui obiect!? Din ce religie provine sau ce ar putea insemna?

https://imgur.com/a/TmPIF

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Se numeşte "Trinacria", este simbolul Siciliei, face parte şi din steag. Originar din mitologia greacă, capul îl reprezintă pe Gorgon. Cele 3 picioare reprezintă cele 3 capuri ale insulei. Despre şerpi şi aripi nu ştiu să îţi spun, dar poţi afla căutând pe google. Şerpii au legătură şi cu Gorgon şi dacă ţin bine minte sunt şi un simbol al Siciliei.

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Zici că e făcută de un copil schizofrenic.