| ghimpeledincoasta a întrebat:

Printre copiii romani se afla un mic geniu, maestru origami (extraordinar!) de la varsta de 11-12 ani. De ce nu este scos in evidenta de mass-media? Oare, pentru ca nu zbiara pe toate site-urile ca este fan Justin Bieber?
Daca cititi acest articol, veti vedea ca este un copil cat se poate de normal
http://www.adevarul.ro/......79953.html

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da. Origami dezvolta multe calitati.In Japonia este ca o materie de studiu pentru copii. Orice adult japonez pliaza cu usurinta figurine chiar si din servetul lui de panza de la masa si asta pentru a le aduce comesenilor o mireasma de Japonia.Copilul Bogdan are o pasiune reala si se desavarseste in mod inteligent.Vad ca se bucura de publicitate.Important este sa se orienteze tot mai mult spre creatie.

| Miauti a răspuns:

Moama se vede ca e un baiat de bani gata... eu la 11 ani stiam sa cosesc, sa sap, sa pun tigle pe acoperis... si nu ma dat nimeni la ziar si as puta spune ca la 13 ani eram profesor.

| anka a răspuns:

Sincer sa iti spun nici eu nu auzisem de el pana cand mi-ai spus tu. Felicitari pentru acest copil. Ma scuzi daca indraznesc sa te completez si sa dau adresa blogului celor are vor sa vada mai mult.
http://origamibogdanionescu.blogspot.com