| thinkro a întrebat:

S-a intrebat vreodata cineva, de ce nu e marca inregistrata portul nostru popular? Multi designeri straini fac haine inspirandu-se prea mult din hainele noastre. Pe langa asta,. oamenii cu bani,referindu-ma mai ales la vedete, care sustin ca iubesc Romania, traditiile si portul popular, de ce nu fac ceva in legatura cu asta? Sincer mie mi se rupe sufletul cand vad haine de firma straina care seamana 95% cu o ie. Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| 1DeadMemories a răspuns:

Stiu ca Iiana produce haine si le promoveaza peste hotare ca brand Romanesc.Nu stiu daca-i marca inregistrata. http://www.iiana.ro/

| thinkro explică:

@1DeadMemories ce dragut, nu auzisem de firma asta, pana acumhappy