| yourgirl a întrebat:

Salut\! am mare nevoie de ajutorul vostru.deci,sunt clasa a 7 a si la ed. plastica ne a dat sa facem o macheta (la orice tema) dar n am nicio idee. poate imi dati vreun tutorial sau ceva care sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Daaaa... Sigur ca te pot ajuta. Eu desenez foarte mult, si imi place sa am de aface cu tot ce insemna ''Arta Plastica''. Am si haine facute de mine happy
Poi, uite niste idei:
-Poti face o cladire, dar mai exact una colorata, cucate etaje vrei tu, tot felul de oameni( sau chiar si alte fiinte) care sa faca cu mana sau ceva de genul asta. In principiu o cladire care sa contina ce-ti place tie...
-incearca sa faci ceva clasic, de exemplu o casuta simpla din chibrituri sau scobitori, ceva simplu si in acelasi timp deosebit happy
-in clasa a 6-a am castigat locul 1 la un concurs cu o macheta a unei ferme, cu poze din carti sau revite documentare cu animale, deci o ferma

2 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

O clădire, o barcă/yaht din scârţâitoare.

| adutza1999 a răspuns:

Un profesor mereu va aprecia cand un elev faceceva autentic asa ca fa o combinatie putin abstracta care sa exprime diferenta intre 2 lucruri care tie iti plac