| thaonlyone a întrebat:

Am vazut un film, din pacate nu de la inceput, si nici nu am apucat sfarsitul. Era vorba despre un barbat si o femeie, sot si sotie, care, de teama razboiului atomic, la inceputul anilor '60, se refugiaza intr-un buncar construit de ei. Raman acolo timp de 30 de ani, timp in care se naste copilul lor. El nu cunoscuse niciodata lumea de afara, fiind educat doar de parinti, asa ca, in anii '90 cand toti trei ies, dau de o societate schimbata, iar copilului ii e greu sa se adapteze. Stie cineva cum se numeste filmul? Am verificat programele tv, dar nu se potriveste nimic, mi-as aminti imediat daca as auzi titlul. Primul raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Blast from the past (1999) e filmul, cu Brendar Fraser, Christopher Walken si Alicia Silverstonehappy.

1 răspuns:
| thaonlyone explică:

Filmul a fost pe ProTV, Antena 1 sau Prima TV in perioada 18-22 februarie 2013.