| Lucy02 a întrebat:

As avea nevoie de niste recomandari de carti de la voihappy

Ador romanele de dragoste (iar scriitori preferati din acest gen: Nicholas Sparks, Mihail Drumes...) dar si romanele thriller de actiune si mister (gen cele scrise de Dan Brown - scriitorul mi se pare genial am citit toate cartile publicate de el pana acum si il recomand tuturor).

Nu mi-au placut cartile scrise de Camil Petrescu sau de Gabriel Garcia Marquez - eu vreau actiunehappy )

Si acum ca v-am dat un mic punct de reper astept ajutorul vostruhappy
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| alexcristi a răspuns:

Eroare judiciara de anne holt

| MoonLight a răspuns:

"Elevul Dima dintr-a saptea ", "Invitatie la vals" (Drumes)
"Maitreyi","Patul lui Procust", "Lorelei"

| Buii a răspuns:

Incearca Enigma Otiliei big grin

| Joana96 a răspuns:

Invitatie la vals
Maitrey
funda?:*

| Lovelysmilee a răspuns:

Ai citit Mihail Drumes - Invitatie la vals?
sau Elevul Dima dintr-a 7-a?

Incearca si Mircea Eliade - Maitreyi. love struck

Funda?puppy dog eyes

| Deny1333 a răspuns:

1. La răscruce de vânturi, de Emily Bronte
2. Mândrie și Prejudecată, de Jane Austen
3. Promisiune mincinoasă, de Howard Roughan
etc.

| Lucy02 explică:

Mersi pentru raspunsurihappy..."Enigma Otiliei", cartile lui Drumes sau "Maitreyi" le-am citit ...la fel si majoritatea cartilor enumerate de Adrian dar lista lui este foarte buna. o sa tin cont de eawinking