| dryana a întrebat:

Salut! As avea o intrebare.De ziua mea am primit o carte Harry Potter, iar in scurt timp am primit si restul colectie, in afara de vol.7.Eu am vazut toate filmele, iar filmul 7 (Harry Potter and the deathly hallows ), este in doua parti.Si cartea este si ea in 2 parti?
Dau FUNDA celui mai bun raspuns!

P.S :Nu stiu daca am ales bine categorie!

Răspuns Câştigător
| DeDii a răspuns:

Nu. Cartea nu are doua parti. La film s-au facut doua parti pentru ca se intampla multe si intr-un film de probabil 140 de minute nu se poate desfasura toata actiunea.

Team Harry.

3 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

Sunt 7 cărți.
ultimul film a fost împărțit în 2 părți

Răspuns utilizator avertizat
| Alix17 a răspuns:

Din cate stiu eu nu.E impartita pe capitole, 36 daca nu ma insel.big grin