| andreeaaa1 a întrebat:

As vrea sa imi fac model pe unghii cu oja, dar nu stiu cum se face.Imi puteti explica cei care sunt cunoscatori?
fundita

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Intra aici si uita-te http://www.youtube.com/user/julieg713?blend=1&ob=4;))

9 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Cauta la magazinele de specialitate o oja care are pensula subtire aproape cat un ac sau daca nu cand se termina dermatograful ( de ochi al tau sau al mamei tale ) poti baga pensula in oja si dupa aia faci model pe unghii
sper ca am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oja speciala. sau daca nu, da cu un strat de oja de o culoare si apoi pune o picatura de oja de alta culoare si fa modelul cu scobitoarea sau cu un ac.

| Stefanaaa a răspuns:

Mai simplu poti cumpara o foita cu modele pe unghii gata facute.

Cum ar fi:http://i47.tinypic.com/j6hdw3.jpg
http://4.bp.blogspot.com/......ghii20.jpg

sau altele.

Cum se aplica:Dezlipesti cu mare atentie modelul de pe foita pentru ca sunt foarte fragile si se rup usor. Sfat:Nu dezlipi cu unghia pentru ca exista riscul de 89% sa se rupa. Dupa ce ai dezlipit aseaza pe unghie modelul oriunde vrei tu. Apasa cu degetul pentru a`i asigura fixarea, apoi aplica un strat de lac transparent protector. Dupa ce se usuca, mai aplica u strat sau doua pentru ca fixeaza mai bine modelul si dureaza mai mult. Si eu folosesc acest gen de model pentru ca sunt foarte ieftine [de la 2 lei in sus dar in general nu sunt foarte scumpe, depinde de model si de firma] Sper ca te-am ajutat. Daca da, fundita?;;)

| CARMENCITA a răspuns:

Eu mi-am cumparat niste modele, flori, stelute etc.care se lipesc pe unghie si apoi dai cu lac sau oja de culoare deschisa.Cam greu sa-ti faci singura cu o pensula subtire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mai am modele si imii pun intei modelele si dupa aceea ma dau cu oja cand se usuca imi iau modelul si are forma unui flutute sau a unei stele sau a inimii mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut andreea e ft simplu sa ti fc modele. pune un srtat de oja subtire pe unghie ce culoare vrei tu al lasi sa se usuce bine dupa care aiaplici a 2 strat. o data dat si al 2 strat de oja ati alegi o alta culoare cu care vei pune cateva puncte. le asezi cum vrei tu. cu un ac subtire trebuie sa tragi dungi an ce directie doresti si gata modelul
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un raspuns cumpara-ti tus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te pricepi sa-ti faci modele pe unghii vezi ca are la magazi tot felul de modele. Daca ti neaparat sa-ti faci tu iti trebuie oaja cit de multa, o pensula cu peri subtiri si multa imaginatie.

| IzzixD a răspuns:

Pai...pui niste puncte in stanga sau dreapta si incepi sa le lungesti din colt in colt.
Stelutele le faci punand un punct si il modelezi in asa fel incat sa iasa o stelutabig grin
Sper ca am ajutatwinking